طراحی لبخند , اصلاح طرح لبخند , هزینه اصلاح طرح لبخند , قیمت طراحی لبخند , بهترین کلینیک دندانپزشکی برای طراحی لبخند , طراحی لبخند در تهران : طراحی لبخند و اصلاح طرح لبخند موضوعی که بسیاری از افراد جامعه را به خود درگیر کرده است. ما در این مقاله قصد داریم در مورد طراحی لبخند و اصلاح طرح لبخند صحبت کنیم و اطلاعاتی را خدمتت خواننده گرامی ارائه دهیم.

 

طراحی لبخند

 

گاهی به هر علتی نیاز می شود که شخص طرح لبخند خود را با مراجعه به یک متخصص زیبایی و انجام مشاوراتی با او ، عوض کند.

برخی از کارهایی که برای طراحی لبخند انجام می شود :

  • روکش گذاری
  • کاشت دندان
  • جایگزین کردن دندان از دست رفته
  • سفید کردن
  • ارتودونسی و …

البته توجه به این نکته مهم ضروری می باشد که انجام این نوع عمل ها و درمان ها اختیاری بوده و گاهی نیز در مواقعی که حادثه ای جدی بروز می دهد پزشکان به اجبار این عمل را انجام می دهند.

طراحی لبخند فرایندی کلی می باشد به این شکل که علاوه بر اینکه آسیب های دندانی درمان می شوند خیلی از موارد و عارضه های دندان ها نیز ترمیم می شوند .

طراحی لبخند


اصلاح طرح لبخند با اصلاح بافت لثه ها، نمای دندان، عرض دندان، فاصله دندان، لب ها انجام میگیرد این کار یک فرایند کلی بوده و برای داشتن لبخندی زیبا باید همه این موارد مورد درمان و ترمیم قرار گیرند. البته با توجه به وجود روش های مختلف درمانی این کار به آسانی قابل انجام می باشد تا فرد متقاضی به نتیجه و هدف دلخواه خود دست یابد.

شرح حال گیری و پرسیدن سوال از افراد و بیمار و متقاضی اصلاح طرح لبخند باعث می شود که پزشک متخصص بتواند روش درمانی او را مشخص کرده و سپس اقدام به درمان او نماید. سوالاتی مانند چه نوع ظاهری را برای دندان های خود می پسندد؟ چه مواردی از دندان های او باعث شده اند که از دندان های خود راضی نباشد؟ بر طبق سوالاتی مانند این سوالات دندانپزشک در کلینیک دندانپزشکی دنتیست ایران می تواند درمان را شروع کند.

جایگزین کردن کامپوزیت به جهت پر کردن کانال های دندان ها که با استفاده از موارد رنگی پر شده اند و در نتیجه باعث لکه دار شدن و رنگی شدن دندان ها شده اند ، دندان ها به صورت یک دست سفید در می آیند. البته این تنها روش سفید کردن دندان نیست بلکه با ارزیابی هایی که توسط دندانپزشک در کلینیک دندانپزشکی صورت میگیرد روش های دیگری نیز برای انجام سفید کردن دندان ها اعمال می شوند. با استفاده از این روش ها ظاهر پیر یک دندان را شادابی بخشیده و جوان سازی می کنند. این کار به این خاطر صورت میگرید که سفید کردن دندان ها و ترمیم دندان ها رابطه مستقیمی با اصلاح طرح لبخند دارد و از این روش ها به این منظور استفاده می شود. یکی از فاکتور های مهم در اصلاح طرح لبخند انتخاب رنگ مناسب برای دندان ها می باشد که با توجه به رنگ پوست و رنگ موی شخص این کار صورت می گیرد تا تناسب نسبی بین رنگ این سه مورد برقرار باشد. چرا که همانطور که می دانید رنگ ها در زیبا بودن یک چیز بسیار تاثیر گزار می باشند.

علاوه بر رنگ موارد دیگری نیز وجود دارد که در ترمیم و اصلاح طرح لبخند تاثیر گزار می باشند مانند حالت مو و … ، یک دندانپشک حاذق و کار کشته با توجه به مهارت هایی که در دوران آموزشی خود و تجربه ای که بعدا به دست آورده در کلینیک دندانپزشکی با توجه به ارزیابی هایی که انجام می دهند تعادل بین این موارد ذکر شده را رعایت می کند. این کار باعث می شود که دندان ها علاوه بر اینکه زیبایی خود را دارند شادابی و درخشندگی خود را نیز داشته باشند.

طراحی لبخند تحت تاثیر موارد بسیاری می باشد و بنابراین باید موارد مختلف مورد ارزیابی قرار گیرند تا این مسئله به خوبی پیش برود که ما در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم:

فاکتورهایی که برای طراحی لبخند تاثیر گذار هستند :

طول دندان ها

آن دسته از دندان هایی که دارای طول بیشتری نسبت به بقیه هستند ظاهری زیباتر به شخص داده و او را جوانتر و جذاب تر نشان می دهند. البته شاید برخی افراد و عموم مردم اینگونه فکر کنند که دندان های کوچک لبخند لثه ای را به وجود می آورند که شاید در نظر خیلی ها این زیاد زیبا جلوه نکند، بنابراین برای تغییر در این گونه دندان ها به دندانپزشک در کلینیک دندانپزشکی مراجعه می کنند که در آن از روش های کامپوزیت گزاری و روکش های سرامیکی استفاده می شود.

البته روش های دیگری مانند افزایش طول دندان ها و همچنین استفاده از روش های لیزری نیز قابل مشاهده می باشد. این افزایش طول دندان ها ، تاثیری نیز بر فرم کلی صورت شما دارد به عنوان مثال با داشتن دندان هایی مربعی شکل و شکیل چهره فرد کمی لاغرتر از حالت عادی به نظر می رسد. گاهی برای درمان خط لثه از روش های لیزری نیز استفاده می شود.

تناسب دندان

دندانپزشک متخصص در کلینیک دندانپزشکی با معاینات فنی که انجام میدهد تناسب دندان ها را تشخیص داده و دندان های جلویی فک بالا که دندان های مرکزی هستند از نظر عرض به طول نسبت 4 به 5 را دارند. دندانپزشکانی که در این زمینه می خواهند فعالیت کنند بایستی مهارت های زیباشناسی را به خوبی کسب کرده و در انجام آنها نیز خوب عمل کنند چرا که برای رسیدن به طراحی لبخندی زیبا و همچینن داشتن زیبایی لبخند تعادلی مورد نیاز هست که اگر دانپزشک نتواند مهارت های مورد نیاز را کسب کند نمی تواند به خوبی عمل کرده و در نهایت نمی تواند نتیجه دلخواه پزشک را به وی اعطا نماید.

بافت دندان

بافت دندان نیز به نوبه خود نیاز به مهارت هایی دارد که دندانپزشک در کلینیک دندانپزشکی می تواند برخی از آنها را مانند ظاهر سازی و اصلاح طرح لبخند به نمایش بگذارد، برای بافت دندان کارهایی که صورت میگیرد روش گزاری و ترمیم دندان ها و ترکیب اینها بر اساس مردانه و زنانه بودن این موارد ، و هرچه طبیعی تر جلوه نمودن دندان ها ، بافت دندان نیز به نوبه خود دستخوش تغییراتی میگردد.

روش انجام درمان

قبل از به انجام رسیدن کارهای زیبایی روی ظاهر دندان ها بایستی دندان ها مورد بررسی قرار گیرند. این کار برای مشخص کردن روش های درمانی و طرز درمان توسط دندانپزشک در کلینیک دندانپزشکی انجام میگرد. که در نتیجه آن روش درمان لثه ها و ساختار کلی آنها مشخص می شود. با تشخیص دندانپزشک چنانچه دندانی پوسیده باشد باید مورد ترمیم قرار گیرد ، انجام ارتودونسی چنانچه دارای دندان های نامنظمی هستیم لازم و ضروری می باشد و در صورتی که دچار شکستگی یا لب پریدگی شده اند با کامپوزیت های مناسب قالب گیری صورت گرفته و روکش دار می شوند ، و همچینین اگر دندانی را از دست داده ای که بر طرح لبخند شما تاثیر گزار می باشد می توانید با کاشت دندان این مورد را نیز دستخوش تغییراتی قرار دهید. با انجام این عملیات مشکلات زیادی را یک دندانپزشک در کلینیک دندانپزشکی از سد راه شما بر میدارد. سپس اقدام به کارهایی در ظاهر لبخند شما می کند.

یکی از درمان های مهم بر روی دندان ها چفت شدن دندان ها بر روی همدیگر می باشند، که بر روی کل دندان ها انجام میگیرد. توجه بفرمایید که طول درمان و کلیه عملیاتی که برای اصلاح طرح لبخند شما صورت میگیرد زمان بر بوده و شما باید برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود شکیبا باشید.

برای رسیدن به نتیجه دلخواه باید کلیه روش های درمانی که توسط دندانپزشک در کلینیک دندانپزشکی در اختیار شما قرار میگیرد تن داده و با حوصله از آنها پیروی کنید تا به دندان هایی زیبا دست برسانید. همه این کارها با برنامه ریزی هایی که صورت میگیرد به راحتی قابل دسترسی می باشد چرا که یک دندانپزشک متخصص در کلینیک دندانپزشک علاوه بر انجام کارهای خود شاید لازم باشد که از متخصص های دیگر نیز در جهت رسیدن به هدف شما کمک بگیرد و درمان های دیگری نیز بر روی دندان های شما انجام گیرد.

به عنوان مثال امکان دارد عصب کشی و پر کردن دندان و جراحی فک و لثه نیز مورد نیاز باشد که دراین صورت دندانپزشک شما احتمال دارد از دیگر پزشکان نیز کمک بخواهد. تا در نهایت به زیبا سازی دندان های شما بپردازد. انجام ارزیابی های بهداشت دندان ، قالب گیری و مواردی از این قبل از دیگر مواردی هستند که باید در این موضوع رعایت شوند.

ماندگاری

رعایت بهداشت دندان ها و استفاده از مسواک و خمیردندان ، و به طول کلی رسیدن به دندان ها توسط افراد بایستی جدی تلقی شده و در رعایت روزانه آن بکوشیم. چرا که این مراقبت ها باعث جلوگیری از آسیب رسیدن به دندان ها در طولانی مدت می شوند. بعد از انجام درمان روی دندان ها رعایت نکات بهداشت دندان که در عرف روزمره ما حاکم و معمول هست نیز ضروری و لازم می باشد. اما به این شعار همیشه توجه کنید که پیشگیری بهتر از درمان می باشد. بعد از درمان با مسواک زدن با یک خمیردندان مناسب باعث خواهید شد دندان هایتان سفیدی خود را حفظ کرده و درخشندگی خود را از دست ندهند .

چرا که اگر روکشی در این دندان ها استفاده شده باشد در طول مدت زمان چنانچه مراقبت های گفته شده بر روی آنها انجام نگیرد به مرور شکسته شده و باز با عارضه هایی که باعث کاهش طرح لبخند زیبا می شوند مواجه خواهید شد. لازم به ذکر هست که روکش هایی که بر رروی دندان ها استفاده می شوند بایستی بعد از مدت 10 الی 15 سال تعویض شوند.

بعد از بیان مطالب بالا در ادامه با برخی دیگر از مباحث مروبط به اصلاح طرح لبخند آشنا خواهید شد.