لبخند زیبا |زیبایی لبخند حق شما است.

لبخند زیبا، زیبایی لبخند : رنگ دندان ها همانگونه که میدانید یکی از مهمترین عوامل بسیار تاثیر گزار در زیبایی لبخند هر شخصی می باشد.

زیبایی لبخند به وسیله اصلاح فاصله بین دندان ها و تنظیم دندان ها : با اصلاح نامنظم بودن دندان ها خواهید دید که دارای یک خط لبخند بسیار زیبا هستید. با انجام درمان های ارتدونسی می توان دندان های نامرتب را مرتب کرده و ظاهر آنها را نیز با استفاده از ونیز تغییر داد.
در کلینیک های دندانپزشکی پیشرفته که مشغول به درمان دندان ها و زیباشناسی هستند تقاضای زیادی از سمت مراجعین برای انجام زیباسازی دندان ها صورت میگیرد. با توجه به تفاوت هایی که در نیازهای افراد و همچنین متفاوت بودن چهره ها و نوع بافت دندان ها درمان های مختلفی از این لحاظ تجویز می شود. نکته مهمی که باید به آن توجه کرد این است که این نحوه درمان برای داشتن لبخندی زیبا توسط دندانپزشک سفارشی بوده و لذا درمان های مختلفی نیز می تواند بر حسب درخواست مراجعه کننده داشته باشد.

باید بدانیم که هر فرد خط لبخند متفاوتی از دیگری دارد.

زیبایی لبخند

چه چیزهایی خط لبخند را تشکیل می دهند؟

چیزهایی که خط لبخند را تشکیل می دهند حالت و رنگ دندان ها در قسمت قابل روئیت زیبایی لبخند و بخش دندان های بالایی و پایین موقع لبخند می باشند.

موارد بسیاری وجود دارد که بر زیبایی خط لبخند تاثیر گزار می باشند در زیر به برخی از آنها اشاره کرده و توضیح مختصری از هرکدام را ارائه خواهیم داد.

بافت دندان ها و ویژگی های آنها

برای تغییر زیبایی لبخند متخصصات زیباشناسی با ترکیب کردن زیبایی دندان ها و عملکرد آنها به درمان آنها مبادرت میورزند. برای تبدیل ظاهر دندان به ظاهری مردانه یا زنانه متخصص دندانپزشک می تواند با روکش کردن ظاهر دندان ها این کار را انجام دهد. تطابق این روکش کردن و عملکرد پزشک با دندانهای طبیعی فرد از اهمیت بالایی برخوردار هست.

طول عمر زیبایی لبخند

برای افزایش طول عمر دندان هایی که درمان شده اند تا لبخندی زیبا به شما هدیه دهند بایستی مراقبت های لازم تجویز شده توسط دندانپزشک را رعایت کرد. رعایت نکاتی که برای سلامتی دندان ها ارائه می شود نیز از طرف بیمار لازم و ضروری می باشد.

با رو های سفید کردن دندان ها با انجام دوره ای و هرزچند گاهی آنها به حفظ سفیدی و روشنی و درخشندگی دندان ها بسیار کمک می کند.

برای داشتن دندان هایی با ظاهری صیقلی و صاف جایگزین کردن روکش هایی که نیاز به تراشیدن دندان های آسیب دیده یا شکسته و تغییر رنگ داده ، دارند ، می تواند بسیار مفید باشد.

چنانجه دندانی را از دست داده اید با استفاده از کاشت دندان و به صورت دائمی و روکش کردن آنها می توانید دوباره صاحب دندانی زیبا شوید. زمان طول عمر دندان با جایگزین کردن دندان کاشته شده ۱۰ تا ۱۵ سال برآورد می شود که در طول این مدت زمان نیاز به یکسری اصلاحات دارد که زیبایی خنده حفظ گردد.

طول دندان ها

رابطه سن و عمر دندان ها رابطه معکوس می باشد به این نحو که هرچه سن بالاتر می رود عمر دندان ها نیز کوتاه تر می شود. و دیگر شادابی و جوانی قبل را ندارند در این مواقع می توان با درمان زیبایی لبخند اقدام به جوانسازی دندان ها و لبخند نمود. به دلیل مشکلات به وجود آمده در طول زمان با اصلاحاتی که در دندان های جلوی فک بالای صورت با روش های مختلف و یا گاهی با استفاده از لیزر زیبایی و جوان سازی انجام میگرد. اقداماتی مانند افزایش طول دندان ها، از بین بردن لیزری خط لثه در داشتن لبخندی زیبا موثر خواهد بود.

برای تاثیر گزاری روی چهره فرد می توان از چهارگوش به گرد یا هر نوع دیگری استفاده کرد ، این کار در نشان دادن لاغرتر یا چاق تر صورت نیز کاربرد دارد.

خط لبخند

برای درمان و اصلاح زیبایی خنده به صورت ایده آل بایستی خط فرضی که لبه دندان های بالا را از طرفی به طرف دیگر دنبال کرده و با توجه به حالت و شکل منحنی لب در هنگام لبخند زدن تغییراتی اعمال کرد. این تغییرات باعث می شوند خط لبخند به صورت ایده آل و استاندارد در آیند. طول خط لبخند رابطه مستقیمی با طول دندان ها دارد که این طول دندان ها به عنوان یک شاخص اصلی در این شیوه درمان زیبایی به حساب می آید.

تناسب دندان ها

شکل و نحوه چینش دندان ها و میزان تناسبی که با یکدیگر دارند میزان نیاز به مرتب کردن را نشان میدهد، دندان هایی که در این مورد از اهمیت بالایی برخوردارند دو دندان جلویی فک بالا که در ناحیه لبخند قرار دارند می باشند. برای داشتن لبخندی متوازن این ناحیه مورد تغییرات و درمان هایی توسط دندانپزشک در کلینیک دندانپزشکی قرار میگیرند.

داشتن زیبایی خنده در فرد علاوه از تاثیرات ظاهری تاثیراتی ذهنی و روانی نیز در پی دارد به گونه ای که شخص با داشتن لبخندی زیبا آرامشی در ذهن خود نسبت به خود احساس می کند. جناب افلاطون میفرماید زیبایی نوعی همانگی و تناسب بین اجزاء یک پدیده با کل آن است که به وسیله انسان مشاهده می گردد.

زیبایی خنده و داشتن ظاهری زیبا منحصر در عصر و زمان ما نمی باشد به طوری که انسان های اولیه نیز برای زیبایی خود چاره هایی اندیشیده و اقداماتی انجام می دادند به طور مثال آنها با مالیدن رنگ هایی به صورت و بدن خود سعی داشتند خود را زیباتر از قبل نشان دهند. این زیبایی در طول زمان در بین انسان ها به گونه های مختلف خود را نشان داده و احساس زیبایی که افراد در طول عصرهای مختلف با آن در ارتباط بوده اند متفاوت بوده هست و در هر عصری شاید نحوه زیبایی خاصی رایج بوده است.

یک سوال اساسی آیا استاندارد هایی برای زیبایی وجود دارد؟ آیا می توان بر اساس ملاک هایی اقدام به شناسایی زیبایی لبخند کرد؟ واقعا چه استاندارد هایی برای زیبایی وجود دارد؟

چیزی که در انسان مانند کامپیوتر عمل کرده و اطلاعات را ذخیره می کند مغز انسان می باشد که در صورتی که به آن اطلاعات نیاز داشته باشد آنها را بازخوانی و از آنها استفاده می کند ، چگونه است که انسان با دیدن یک گل به زیبایی آن پی برده و با آن یک رابطه درونی برقرار می کند ، شاید شما گلی را ببینید و در درون خود احساس کنید که زیباترین گل و زیباترین چیزی هست که تا بحال دیده اید. این حس و حال درونی در مقابل زیبایی خنده نیز اتفاق می افتد شما با دیدن یک لبخند زیبا و دلنشین از درون حسی بسیار خاص نسبت به آن پیدا می کنید. پس باید سعی کنیم که همیشه زیبایی لبخند خود را حفظ کرده و با مردمان محیط اطراف خود با لبخندی زیبا برخورد کنیم.

زیبایی با زمان در ارتباط می باشد به این معنا که با گذشت زمان معیارهای زیبایی و و دیدگاه هایی که نسبت به آن در جوامع وجود دارد تغییر می یابد امکان دارد. به طور مثال زیبایی که مردمان سرزمین چین خواستار آن هستند با نحوه ونوع زیبایی که ما در کشور عزیزمان ایران خواستار آن هستیم بسیار متفاوت می توانند باشد. در چین به بستن نوارهای رنگی به پای زنان زیبایی میگویند. یا به عنوان مثال آفریقایی ها با سوراخ کردن گوش ها، لب ها و دماغ خود حلقه و یا سنگ رنگی قرار میدهند.

نسبت های زیبایی چهره

روش های زیادی برای تاثیر گزاری بر روی زیبایی چهره و خنده وجود دارد. روش هایی مانند جواهرات و آرایش کردن و پوشیدن لباس های زیبا و یا حتی یکسری حرکت های ملیح و زیبا که در رفتار انسان های اتفاق می افتد بر زیبایی و ملاحت انسان تاثیر می گزارد. پژوهشگران حوزه سلامت و زیبایی با بررسی عوامل مختلف و زیبایی شناسی نسبت های مختلفی برای زیبایی ارائه داده اند که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم.

  1. عرض چشم
  2. طول چانه
  3. فاصله عمودی از چشم تا پایین ابرو
  4. ارتفاع کره چشم
  5. مساحت محدوده بینی
  6. دهان ایده آل

داشتن گونه هایی برجسته با چشمانی نسبتا درشت و بینی و چانه ای کوچک و زیبایی خنده تعادلی در چهره به وجود می آید که موجب می شود زن ها بیشتر زیباتر به نظر برسند برای مردان نیز داشتن دماغی کوچک با ابروهایی پرپشت و حالت دار و چانه ای برجسته از عوامل فیزیکی جذابیت و زیبایی می باشند.

در بررسی هایی جامعه شناسی مشخص شده هست که زیبایی تاثیر چشم گیری در روابط اجتماعی افراد دارد. علاوه بر تاثیرات ظاهری تاثیراتی که زیبایی لبخند و کلا زیبایی بر حس اعتماد به نفس و در ادامه آن ایجاد تعامل با دیگران مانند همکاران و دوستان و آشنایان، نقش بسزایی دارد. اگر شما این مورد را به صورت عملی در محیط کاری ، دانشگاه ، مدرسه و یا هر محیطی که در آن قرار دارید بررسی کنید خواهید دید که افرادی که از زیبایی نسبی بالاتری برخوردارند در جامعه مقبولیت و جایگاهی متفاوت از کسانی که از زیبایی نسبی پایین تری دارند. این موضوع بسیاری از افراد را به این فکر فرو میبرد که آیا راه حلی برای بهبود زیبایی وجود دارد و می توانند زیباتر به نظر رسیده و لبخند زیبایی داشته باشند؟

همانگونه که داشتن چهره ای دلنشین و زیبا می توانند به بهبودی روابط اجتماعی منجر شود ، داشتن چهره ای خشن و به دور از لطافت نیز می تواند در روابط اجتماعی و یا حتی خانوادگی نیز تاثیرات نامثبتی ایجاد کرده و آن را تحت تاثیر قرار دهد.

حس زیبایی و مقوله زیبایی در جامعه ما به درجه ای از اهمیت خود رسیده که افراد زیادی برای داشتن زیبایی لبخند حاظر به پرداخت هزینه های زیادی می باشند. رفتن به سراغ یک دندانپزشک متخصص و حاذق در یک کلینیک دندانپزشکی معتبر یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از خانم های جوان و مسن می باشد. شاید شما در محیط اطراف خود به وفور از این نوع افراد دیده باشید که بسیاری از اوقات خود را صرف زیبایی خود می کنند.

شما نیز به عنوان یک فرد زیبایی پسند که می خواهد زیبایی خنده خود را بیشتر از قبل کرده و زیباتر به نظر برسد احتمالا به این فکر افتاده اید که تغییراتی در طرح لبخند و خط لبخند خود به وسیله یک دندانپزشک معتبر در کلینیک دندانپزشکی مشاوره کنید.

در مطالب پایین می خواهیم برایتان شرح دهیم که چگونه می توانید به یک لبخند زیبا دست پیدا کرده و از زیبایی لبخند برخوردار شوید. نکات مهمی هست که شما با دانستن آنها می توانید به این هدف خود دست پیدا کنید. روش های مختلفیی برای رسیدن به یک لبخند زیبا وجود دارد روش هایی مانند روکش دندان، بریج دندان و اورتدونسی و یا حتی کاشت دندان و سفید کردن دندان ها می توانند برای بهبود زیبایی لبخند کمک شایانی داشته باشند. در این روش ها هدفی که دنبال می شود این هست که دندان ها و فک شما را به بهترین نحو ممکن با هم تطبیق داده و به هماهنگی دقیقی و متناسبی برسانند که این کار باعث زیباتر دیده شدن ناحیه می شود.

کسی که در وحله اول تشخیص میدهد شما به زیبایی خنده نیاز دارید یا نه خودتان هستین، حس و حال ذهنی و روانی که در بررسی لبخند به آدم دست میدهد مشخص کننده این موضوع می باشد البته شما نباید در این موضوع بیش از حد وسواس خرج دهید چرا که همه انسان ها در حدی از زیبایی هستند که مورد پذیرش عمومی قرار گیرند. این موضوع بیشتر در افرادی که دچار صانحه و حوادث و اتفاقی شده اند صادق می باشد. آیا از خنده خود راضی هستید و موقع خندیدن از خنده خود احساس رضایت می کنید؟

البته برخلاف عرف معمول که آدم ها خودشان به خودشان نظر می دهند همانطور که گفتیم نباید به این شکل رفتار کرد و صرفا خود توهمی پیدا کرد، همینکه اطرافیانمان رضایت نسبی از خنده و زیبایی ما دارند این خود نشان از کفایت این موضوع می کند و نیازی به هزینه کردن های گزاف برای این موضوع نیست.

امروزه دیگر بسیاری از افراد مهم و چهره های مشهور به خوبی دریافته اند که با داشتن لبخندی زیبا در دیدار ها و میتینگ های خود اولین چیزی که مخاطبانشان باآن برخورد می کنند چهره آنها با یک لبخندی زیبا می باشد بنابراین این موضوع مهم می باشد که تا چه حد شما بتوانید زیبایی لبخند خود را در تعاملات اجتماعلی ، خانوادگی خود حفظ کرده و حس خوبی از این تعاملات در ذهن طرف مقابلتان به جای بگذارید. حتی در برخی موارد ادامه روابط به همین لبخند های ابتدایی می باشد که شما از خود نشان داده اید این کار در موارد بسیاری احساس رضایت شما از تعامل و رابطه ایجاد شده را می رساند و طرف مقابل احساس خوبی از برخورد با شما پیدا می کند.

در برخی موارد تمام هزینه هایی که در این رابطه می شود در حقیقت نوعی سرمایه گزاری برای آینده می باشد. نکته بسیار پراهمیتی وجود دارد و آن هم اینکه حتما در این خصوص با یک دندانپزشک زبردست در کلینیک دندانپزشکی مشاوره داشته باشید.

کارهایی که جهت زیبایی خنده شما انجام میپذیرد تا به هدف خود از داشتن خنده ای زیبا برسید شامل موارد زیر می شوند:

  1. رنگ دندان ها
  2. تنظیم موقعیت قرارگیری دندان ها نسبت به یکدیگر
  3. ایجاد هماهنگی و داشتن توازن میان دندان ها
  4. در صورت نیاز پروتز لب ها و گونه ها

دارا بودن دندان هایی سفید و یکدست قدم اول جهت رسیدن به لبخندی زیبا می باشد. اگر قبلا به هر دلیلی از مواد نقره و تیره برای پر کردن دندان های خود استفاده کرده اید این یک مانع بزرگ برای رسیدن به زیبایی خنده می باشد که نیاز به برطرف کردن دارد لذا شما نیاز دارید با مراجعه به یک دندانپزشک تحت معاینه قرار بگیرید تا دندان هایی که در داشتن خنده ای زیبا تاثیر گذار هستند مشخص شوند پزشک با تشخیص خود اقدام به اصلاح و مواد تیزه و نقره ای به کار رفته در دندان های شما می کند.

دندانپزشک با توجه به جنس دندان های شما تا جایی که امکان دارد اقدام به سفید کردن آنها می کند تا موقع خندیدن به خوبی و با جلوه بهتری نمایان شوند.

نکته پر اهمیتی که نیاز به توجه شما دارد موقعیت قرارگیری دندانهایتان نسبت به یکدیگر می باشد ، میزان فاصله آنها از یکدیگر و میزان کجی و حالتی که دارند همگی از عوامل تاثیر گزار در شکل نهایی و زیبایی خنده شما می باشد. بنابراین برای این منظور می توانید از خدمات اورتدونسی استفاده کنید. در صورت نیاز و احساس ضرورت این تغییرات را برای داشتن لبخند زیبا انجام دهید تا بیش از پیش با لبخندی زیبا با افراد محیط اطراف خود ارتباط برقرار کنید.

نکته مهم جایگزین کردن دندان از دست رفته با دندان جدید می باشد مخصوصا اگر این دندان قرار است در طرح خط لبخند و لبخند زیبای شما بوده و نمایان شود.

گاهی ممکن هست شما نه مشکل دندان از دست رفته داشته باشید و نه نیاز به سفید کردن بیشتر دندان ها داشته باشید. گاهی تنها مورد عدم هماهنگی و توازن میان دندانهایتان می باشد. ایجاد هماهنگی به بهترین نحو ممکن یکی از موارد مهمی هست که باید رعایت گردد. این کار توسط یک دندانپزشک متخصص در کلینیک دندانپزشکی انجام میگیرد.

روش های زیادی برای بهبود صورتی پیر و جوان سازی آن وجود دارد یکی از این روش ها استفاده از خدمات اورتدونسی می باشد که باعث جوان و شاداب شدن پوست میگردد. دندانپزشک متخصص تحت مشاوراتی که به شما می دهد روش درمانی شما را طراحی و تجویز کرده و در نهایت شما را مورد درمان قرار می دهد. با این کار شما می توانید به خواسته ها و انتظارات خود دست پیدا کنید. طرح درمانی دندانپزشک می تواند شامل روش های مختلف زیبایی و روش های تجدید ساختار باشد. این روش ها به طور بالقوه شامل سفید کردن دندان ها، تنظیم کامپوزیت، روکش کردن دندان ها، استفاده از عاج دندان، اورتدونسی، جراحی صورت و سایر روش های موجود در این حوزه می باشد.

در بحث زیبایی خنده می توان اینگونه بیان کرد که زمانی یک خنده زیبا می باشد که لبخندش نیز زیبا باشد در غیر این صورت برخی از اصلاحات مورد نیاز بر روی لبخند و طرح و خط آن انجام می گیرد. اصلاح طرح لبخند روشی برای داشتن خنده ای زیبا در صورت می باشد از عوامل و شکل انجام آنها می توان به چند مورد از آن ها اشاره کرد: ارتدونسی دندان، کاشت دندان و سفید کردن آن با روش های موجود، روکش دندان ها و حفاظت و جلوگیری از تیره شدن آنها اشاره کرد.

در توضیحاتی که خدمت شما خواننده محترم ارائه کردیم گفتیم که اصلاح طرح لبخند میتواند به بهتر شدن رنگ دندان ها ( سفیدتر شدن رنگشان) و فاصله بین دندان ها و همانگی و توازن بین آنها انجام پذیرد.

این روش ها برای داشتن دندان هایی زیبا و لبخندی جذاب و در نتیجه خنده ای زیبا و جذاب و خیره کننده و تو دلبروتری ، بسیار موثر می باشند.

داشتن خنده ای زیبا مزایای زیادی دارد که به چند مورد از آنها اشاره می کنیم

سلامتی، زیبایی، ظاهر جذاب، تجدید و بهبود عملکرد دندان، حل مشکلات و فاکتور های نامناسب داشتن زیبایی لبخند، داشتن زندگی آسوده تر و شادتر، افزایش اعتماد به نفس بالا و شادی از جمله مزایای داشتن لبخندی زیبا می باشند.

از اولین مواردی که در برخورد با دیگران از خودتان نشان میدهید لبخندی زیبا می باشد، آیا تا بحال به این فکر کرده اید که این نوع تعامل چه تاثیری بر روابط اجتماعی و خانوادگی شما دارد؟ دلنشین بودن شما با داشتن لبخندی زیبا می تواند دور و اطرافتان را به خوبی تحت تاثیر فضای مثبت شما قرار دهد. خط لبخند زیبا تاثیرات روانی بسیار زیادی دارد به طوری که با داشتن یک لبخند زیبا شما می توانید قویا احساسات خود را دنبال کنید ببینید چه میزان از این لبخند می تواند در زندگی شما تاثیر داشته باشد. این لبخند حس عدم اعتماد و استرس و تشویش را از شما دور کرده و به شما کمک شایانی در موفقیت روابط اجتماعیتان می کند. پس اصلاح شیوه لبخند یکی از بزرگتین نعمت هایی هست که به خودتان می توانید هدیه دهید و البته این هدیه ای است از طرف خدای مهربان به انسان ها که با داشتن زیبایی لبخند به یکدیگر حس خوبی و پر آرامشی میدهند.

اصلاح طرح لبخند و خنده زیبا نه تنها فواید ظاهری در شما ایجاد می کند بلکه کیفیت زندگی شما را نیز بهبود بخشیده و گرم تر و شادتر می کند. چنانچه توجه کرده باشید هزینه هایی زیادی هست که در زندگی خود متحمل می شوید اما آیا با این هزینه ها احساس آرامش و شادی واقعی در زندگیتان به شما دست می دهد؟ هزینه هایی مثل خریدن انواع اقسام دکور ها ، میزهای اضافی ، وسایل اضافی در خانه ، ظروف اضافی و و و که حتی شاید سالی یک بار هم از آنها استفاده نکنید و این وسایل بلا استفاده در گوشه ای از خانه تان سال ها خاک بخورد، آیا این هدر دادن و اصراف در هزینه هایتان نیست؟

اصل زندگی و کیفیت زیستن شاد در زندگی بیشتر از مواردی که ذکر کردیم به حس آرامش شما بر میگردد ، حسی که با داشتن لبخندی زیبا می توانید آنرا هم به خود و هم به اعضای خانواده خود و هم به دوستان و آشنایان هدیه دهید. داشتن لبخند زیبا یکی از خواسته های دلخواه هر فردی برای ایجاد این احساسات آرامش بخش می باشد.

یکی دیگر از مواردی که امروزه بسیار بین افراد مختلف جامعه باب شده است عمل جراحی بینی می باشد ، این افراد برای داشتن صورتی زیبا و دلنشین به انجام عمل جراحی بینی روی می آورند. اما این را باید بدانید که عمل بینی به تنهایی نمیتواند عاملی خلق زیبایی باشد بلکه این لبخند و دندان ها می باشد که قبل از بینی شما به چشم می خورد بنابراین احتمالا بیشتر از عمل بینی اهمیت داشته باشند.

امکان دارد در محیط اطراف خود این موضوع را تجربه کرده باشید که کسانی که عمل جراحی بینی کرده باشند باز هم از ظاهر خود احساس نارضایتی می کنند. گاهی می شنوید که می گویند این همه به بینی خود خرج کرده ایم اما به چیزی که می خواستیم نرسیدیم، این افراد گاهی به فاجعه ای هولناکتر روی می آورند و دوباره اقدام به عمل بینی جراحی شده خود می نمایند و این در طولانی مدت تاثیرات روانی نامناسبی در آنها ایجاد می کند.