اورهنگ , درمان اورهنگ , هزینه درمان و از بین بردن اورهنگ

اورهنگ , درمان اورهنگ , هزینه درمان و از بین بردن اورهنگ : در واقع اورهنگ ، نوعی بزرگ شدن سایز دندان است ، که یکسری مشکلاتی را برای شخص ایجاد می کند ، و منجر به گیر کردن اضافه مواد غذایی در گوشه ای از ترمیم دندان می شود . با جمع شدن مواد غذایی در در زیر بخش برجسته ، مشکلانی همچون مشکل پریودنتال ، عدم امکان تمیز شدن طبیعی سطح دندان ، و پاره شدن نخ دندان در هنگام تمیز کردن و دیگر مشکلات را به وجود می آورد . در واقع ، به اضافه ماده پرکردگی ترمیمی که از لبه دندان فراتر می رود ، اورهنگ گفته می شود . در صورتی که در زیر ناحیه اورهنگ، ناحیه ای وجود داشته باشد ، که غذا به طور غیرطبیعی در آنجا تجمع می کند ، به آن فود ایمپکشن یا گیر غذایی نیز گفته می شود.

اورهنگ
ماده ترمیمی بایستی در لبه دندان تمام شود. در چنین مواردی ، احتمال پوسیدگی ثانویه وجود دارد ، برای اینکه از پوسیدگی ثانویه جلوگیری شود ، بایستی حفره به صورت درست تراشیده شود ، از ماده ی بهینه استفاده شود و از مواد ترمیمی با کیفیت استفاده شود . اورهنگ در واقع با گیر مواد غذایی در گوشه ای از ترمیم دندان ، باعث ایجاد یک پله(Ledge) در کناره ترمیم می شود .

در هنگام انجام ترمیم های ۲ سطحی حفره یا باکس (Box) ایجاد می شود ، در این صورت به یک ماتریکس هولدر و یک نوار ماتریکس نیاز است ، تا بتوان دیواره تخریب شده دندان را ایجاد کرد. این دیواره بایستی در متدادو در راستای ریشه دندان باشد. برای انجام اینکار بعد از اینکه نوار ماتریکس قرار داده شد ، از یک وج چوبی که بین نوار ماتریکس و دندان کناری قرار داده می شود ، استفاده می شود.

اگر جایگذاری این وج به طرز مناسبی صورت نگیرد ، و یا در کل وج استفاده نشود ، در نهایت منجر به ایجاد پله یا Ledge می شود . و در صورتی که اورهنگ (Overhang) بروز کند ، مواد غذایی در زیر ledge گیر می شود و این کار در نهایت منجر به ایجاد Bone Loss یا تحلیل استخوان می شود و در نهایت بوی بسیار بدی تولید می کند و ، لثه(Necission) دچار تحلیل رفتگی می شود . همچنین گیر کردن مواد غذایی ، در دراز مدت منجر یجاد پوسیدگی و تخریب دندان کناری می شود .


 

دنتیست ایران , کلینیک دندانپزشکی با ارائه خدمات درمانی دندانپزشکی در خدمت مردم عزیز می باشد. خدمات کلینیک به شرح زیر می باشد :

دندانپزشکی زیبایی , لمینت دندان , ارتودنسی , ایمپلنت دندان , جراحی لثه , دندانپزشکی کودکان , عصب کشی دندان , پروتز دندان , درمان ریشه دندان , ترمیم دندان و …

لذا برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین و متخصصین ما در دنتیست ایران تماس بگیرید تا راهنمایی های کامل در رابطه با هر نوع خدمات درمانی دندانپزشکی به شما ارائه دهند

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *